Larpy a lehké fantastično

5. září 2012 v 23:14 | Riveän
Prozřete, lidé prostí!
Tato rubrika vám nabízí jedinečnou šanci dozvědět se, co dělá naše parta ve volném čase (lákavé, což?) - objevíte haldu fotek z nejrůznějších fantasy akcí a zároveň s tím také obrázky a povídky vytvořené pro tyto vzácné příležitosti.
Krom toho se v tomto koutku od nynějška schraňuje cokoli, co alespoň okrajově souvisí s fantasy.


LARP

V případě, že jste až doposud netušili, cože to ten LARP je, pak vám to mile ráda osvětlím. Jako LARP (= live action role playing) se označuje akce/hra pro kterou si člověk zvolí svou postavu, vymezí ji tak, aby zapadala do daného fandomu, připraví si kostým, natrénuje mluvu a pak už se jen s dalšími magory pustí do víru hraní si na někoho nereálného. V praxi se sejde parta (obvykle tak od deseti do sta lidí) a následně se zkalí ve stylu nějaké knihy/filmu/originálního fandomu. Vlastním pojmem pak jsou takzvané dřevárny, tedy bitvy (opět v nějakém daném stylu) s dřevěnými/měkčenými zbraněmi.

Fantasy

Články zaměřené přesně na to, co si vybavíte při slově fantasy - nic víc, nic míň. Nejde o čistě obrázkové články ani o charakteristiky, kterým je vymezen vlastní prostor. Spíše pokud se vyskytne nějaká zajímavá událost, nebo nový film/kniha/názor na cokoli související s fantasy, vyjádříme se o tom právě v této rubrice.

Steampunk

V zásadě novinka v našem repertoáru. Žánr (obvykle řazen mezi sci-fi) odkazující povětšinou na Viktoriánský svět 19.století, popřípadě v méně hojné míře na western. Osobitý ráz dodává světu fakt, že energii pro chod techniky a vlastně i společnosti celkově dodává pára (tj. steam). Důležitá jest technika - od parních hodinek, brnění, zbraní až po brýle a podobné vychytávky.

Fantasy obrázky

Můžete hádat, co se nachází v této rubrice. A že jsem formát, můžete hádat třikrát. A mimo to, co jistě uhádnete, naleznete v této rubrice též steampunkové obrázky, ať to máme všechno pěkně po kupě.

Ostatní fantastično, aneb co se jinam nevešlo

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama