Popis charakteru - Aegon VI. Targaryen

8. září 2012 v 14:49 | Akai |  Charakteristika - Píseň Ledu a Ohně
Hleďte, mí věrní, zde leží poklad naší generace... Tak fajn, přistihli jste mě, kecám, je to jen další popis k Písni ohně a ledu. Opět upozorňuji, že ač se vyskytuje též na stránce postavy.cz, není z ní kradený, neb jsem ho tam sama přidala...

Jméno: Aegon VI. Targaryen
Tituly: Mladý Grif
Věk: 16 let
Autor: George R. R. Martin
Hraje: ---

Aegon VI. Targaryen je druhým potomkem
a jediným synem prince Rhaegara Targaryena a jeho ženy, dornské princezny Elii Martell.
Aegon má stříbřité vlasy a tmavofialové oči rodu Targaryenů.

POZOR!!! NÁSLEDUJÍCÍ ČÁST TEXTU OBSAHUJE VYZRAZENÍ DĚJĚ!!!


Po dlouhou dobu byli všichni, až na pár zasvěcených, přesvědčeni, že Aegon zemřel jako nemluvně při plenění Králova přístaviště muži Tywina Lannistera. Podle všech zpráv byla malému princi rozbita hlava o zeď serem Gregorem Cleganem. Mistr našeptávačů Varys však předpokládal, že vždy precizní Tywin Lannister se bude chtít Aegona, následníka krále Aeryse II., zbavit. Proto našel jiného chlapce zhruba v Aegonově věku a prince poslal přes Úzké moře do Pentosu, jednoho ze svobodných měst, kde o něj začal pečovat Illyrio Mopatis a exilový rytíř, který býval blízkým přítelem prince Rhaegara, Jon Connington, jenž kvůli vychovávání syna svého přítele zfalšoval svou smrt.

V noc jeho narození byla spatřena rudá kometa, krvácející hvězda věštby. Jeho otec Rhaegar byl přesvdčen, že jeho syn je Princem, který byl zaslíben a že Aegon sám je "písní ledu a ohně". Tento fakt se zdá být pro další děj důležitým, vždyť Píseň ledu a ohně je názvem celé knižní ságy.

Aegonovi se dostává skvělého vzdělání, od konce vlády rodu Targaryenů byl vychováván jako budoucí král. Díky svému důkladnému vzdělání mluví mnoha jazyky, byl vzdělán v oboru matematiky a geometrie, bitevní taktiky i samotného boje muže proti muži, veden k víře v Sedm a podle Tyriona Lannistera je vzdělán lépe než polovina vznešených lordů Západozemí. Krom toho se učil i praktické dovednosti, jako rybaření, vaření, praní či plavání. Poznal hlad, ví, jaké je to být kořistí a prchat před pronásledovateli. Smyslem jeho vzdělání bylo i naučit ho, že být králem je služba, nikoli právo.
Přesto má právo na trůn, alespoň co se Targaryenské linie týče, je následníkem trůnu před svou tetou Daenerys a předcházel by i jejímu bratru Viserysovi, jakožto syn nejstaršího syna posledního krále.

Aby nebyla prozrazena jeho pravá identita, barví si on i jeho adoptivní otec Jon Connington vlasy na modro. Podle Conningtona, který si po své "smrti" začal říkat Gryf (před svým exilem býval pánem Gryfova hradu), vystupuje Aegon pod přezdívkou Mladý Gryf. Pod tímto jménem jej poznává Tyrion Lannister, když ze Západozemí prchá do svobodných měst před hněvem své sestry a krátce s ním a jeho učiteli a společníky cestuje do Volantisu. Pak se však Tyrion nedobrovolně odpojuje.

Aegon má v plánu vyhledat svou tetu Daenerys, oženit se s ní a s její pomocí dobýt Železný trůn. Očekávají, že Dany se vydá se svou armádou z Meereenu na západ, ona však ve městě setrvává a očividně nehodlá Meereen opustit.
Vzdávají se tedy naděje na pomoc Daenerys a jejích draků a Neposkvrněných a rozhodnou se jednat sami. Najímají si nejlepší ze svobodných společenstev, Zlaté společestvo, aby tvořilo jádro Aegonovy armády. Vůdci Zlátého společenstva, Harrymu Stricklandovi je Aegon představen již jako Aegon z rodu Targaryenů, šestý svého jména, pravý král Andalů, Rhoynů a Prvních lidí, před obyčejnými vojáky je však jeho identita stále tajena.

Aegon dělí svou armádu a lodě Zlatého společenstva tak opouštějí Volantis a vydávají se na cestu do Sedmi království Západozemí. Čtvrtinu všech sil vede Jon Connington, nyní jako Pobočník svého krále, s úmyslem vylodit se u svého bývalého sídla, Gryfova hradu a v tichosti se ho zmocnit. Po jedné čtvrtině Aegonovy armády dostávají Tristan Řeka a Lanswell Peake, aby se se stejnou měrou nenápadnosti vylodili na strategických bodech v Bouřlivých zemích a Aegon tak měl základ armády poblíž Bouřlivého konce, posledního významného hradu v držení Stannise Baratheona, který má v úmyslu dobýt. Aegon zůstává s poslední čtvrtinou Zlatého společenstva.

Jonu Conningtonovi se podaří úspěšně zmocnit Gryfova hradu, kde se k němu o čtyři dny později připojuje Aegon se zbytkem armády. Mladý král požaduje pravomoc osobně vést útok na Bouřlivý konec.

Varys mezitím v Králově přístavišti podniká důležitý krok pro rozvrácení současné vlády Sedmi království, čímž je zavraždění Kevana Lannistera, jediného "vlákna", které drželo rozhádanou vládu pohromadě. Umírajícímu Kevanovi prozradí, že Aegon vztyčí svou zástavu nad Bouřlivým koncem.

Na konci jedné z předčasně zveřejněných kapitol z šesté, dosud nevydané knihy, psané z pohledu Arianne Martell, se dozvídáme, že Aegonovi se podařilo Bouřlivý konec dobýt. Tím získal potřebnou základnu pro další kroky. Předpokládá se, že v brzké době se k němu připojí síly Dorne, které vždy tajně podporovalo přeživší Targaryeny.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Larien Larien | Web | 8. září 2012 v 14:58 | Reagovat

Pěkný :))

2 Tifa Tifa | Web | 8. září 2012 v 15:51 | Reagovat

Jááááááj, to jsem asi neměla číst xD
Zase vím něco dopředu, ikdyž teď čtu teprve Bouři mečů :D Ale tak... už asi chu vědět jak to dopadne ze všema :D Protože tohle je zase něco drsnýho! :-D Opravdu mě zajímá jak to všechno skončí xD

Každopádně už koukám, že tady jsem Váš oblíbenec :D To jsem ráda, vy jste taky mí oblíbenci :D Ikdyž se mi bude po té vaší díře stýskat, na tuhle si taky určitě zvyknu :D :-D Takže to co nejdřív změním ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama