Popis charakteru - Cersei Lannister

7. září 2012 v 16:19 | Akai |  Charakteristika - Píseň Ledu a Ohně
Upozornění pro začátek - tento text NENÍ kradený z postavy.cz, je psán mou vlastní rukou a na postavy byl též mou maličkostí přidán.

Krom tohoto popisu tu přibude ještě pár dalších, které jsou k nalezení i na postavách a já vám garantuji, že pokud nebude psáno jinak, všechny jsou ode mne osobně. Tenhle se (jak lez vyčíst již z nadpisu) týká Cersei Lannister, jedné z hlavních postav fantasy ságy George R. R. Martina, Písně ledu a ohně. Doufám, že se bude líbit a že bude spíše užitečný než k ničemu.

Jméno: Cersei Lannister
Tituly: Královna Sedmi království, Královna Regentka
Věk: 32 let
Autor: George R. R. Martin
Hraje: Lena Headey

Cersei Lannister je nejstarším potomkem Tywina Lannistera, pána Casterlyovy skály a Strážce Západu, a manželkou Roberta Baratheona, prvního svého jména, krále Andalů, Rhoynů a Prvních lidí. Narodila se jako starší dvojče Jaimeho Lannistera, později známého jako Králokat. Jejím nejmladším bratrem je Tyrion, liliput, kterého Cersei nenávidí a ač by to nikdy nepřiznala, bojí se ho.

Jako každý Lannister má i Cersei kadeře zlatých vlasů a pronikavé zelené oči. Je velmi krásná, což si dobře uvědomuje a využívá toho ve svůj prospěch. Spolu s tím je ovšem velmi krutá, panovačná a intriky jí nejsou cizí. Někdy se však z jejího chování dá vycítit i jistá naivita a paranoia. Ráda prohlašuje, že kdyby jí dali do ruky meč, byla by schopnější než polovina pravých rytířů. I přes své záporné vlastnosti se u ní projevuje mateřská láska a ona nadevše miluje vlastní děti.


Ve svých devatenácti letech se stala po boku Roberta Baratheona královnou Západozemí. Vztah, který měl zpočátku předpoklady stát se vášnivým a krásným, však brzy ochladl. Jejich první dítě zemřelo v raném věku na horečku. Přesto však Cersei později porodila tři zdravé, zlatovlasé děti - Joffreye, Myrcellu a Tommena.

POZOR!!! NÁSLEDUJÍCÍ ČÁST TEXTU OBSAHUJE VYZRAZENÍ DĚJE!!!

Když byla malá, kouzelnice zvaná Maggy Žába jí předpověděla budoucnost:

Citace: Hostina pro vrány, str. 627

"Kdy se provdám za prince?" zeptala se.
"Nikdy. Provdáš se za krále."
"Ale stanu se královnou?" zeptalo se její mladší já.
"Ano. Budeš královnou… dokud nepřijde jiná, mladší a krásnější, která tě svrhne a vezme si všechno, co ti bude drahé."

"Budeme mít král a já děti?"
"Ach ano. Šest a deset jeho, a tři tvoje. Zlato bude jejich korunami a zlato bude jejich rubáši. A až vyschnou všechny tvoje slzy, valonquar (pozn. malý bratr v jazyce Staré Valyrie) stiskne svýma rukama tvoje bledé bílé hrdlo a vymáčkne z tebe život."

Když si Cersei vzala Roberta Baratheona, naplnila se první část Maggyina proroctví.
Po úmrtí Cerseina prvního dítěte už ona a Robert žádné společné potomky neměli, Joffrey, Myrcella a Tommen vzešli ze zvráceného incestu mezi ní a jejím dvojčetem Jaimem. Sám Robert má ovšem po celé Říši šestnáct bastardů. Tím se naplnila druhá část věštby.

Cersein první výstup v knize/seriálu byl při příjezdu krále na Zimohrad. Robert přijel požádat svého přítele Neda Starka, aby se po tragicky zesnulém Jonu Arrynovi ujal úřadu králova pobočníka. Když si během královy lovecké výpravy Cersei s Jaimem "užívají" ve staré věži, nešťastnou náhodou tam na ně narazí Nedův syn, Bran. Jaime jej bez přemýšlení vyhodí z okna v naději, že se pádem zabije, aby nemohl vyzradit po léta skrývané tajemství o jejich poměru. Branovi přála alespoň částečně Štěstěna a pád z věže přežil, nikdy však už nebude chodit. I tajní milenci dostali svou dávku štěstí, vzpomínky na chvíle před pádem se z Branovy mysli vytratily.

Celý dvůr se pak i s Nedem Starkem, jakožto novým pobočníkem krále, vrací zpět na jih do Králova přístaviště. Nedova spravedlnost a čest je Cersei i ostatním intrikánům v hlavním městě trnem v oku a do otevřeného konfliktu s ním se Cersei dostává ve chvíli, kdy se Nedovi podaří odhalit její a Jaimeho tajemství. Nedova čest mu však velí královnu varovat, než oznámí králi, co zjistil. Cersei ovšem rozhodně nemá v úmyslu uprchnout z města a štěstí jí přeje, když se Robert vrací z lovu těžce raněný po útoku kance. Král tedy umírá, nic netušíc o nevěře své manželky, a jmenuje Neda Starka regentem "svého" syna Joffreye.

Cersei rozhodně nemá v úmyslu nechat Neda vládnout a dochází na krev. Starkovi muži jsou pobiti a Ned sám uvězněn. Těmito kroky proti sobě Cersei poštvala severské lordy, kteří vytáhnou pod velením Starkova nejstaršího syna do války. Joffrey ji svou krutostí a nerozvážností připraví o cenné rukojmí, když nařídí, aby Nedu Starkovi sťali hlavu za zradu.

Do války se zapojují i dva mladší bratři krále Roberta, kterým Ned stihl oznámit nemanželský původ Joffreye, který tím ztrácí právo na trůn. Celá Říše se zmítá v nekonečných bojích a neshody mezi Cersei a jejím nejmladším bratrem, trpaslíkem Tyrionem, netvoří Lannisterskou stranu tou nejsilnější. Její nenávist k Tyrinovi, která pramení i z proroctví Maggy Žáby o valonquarovi, se stále více prohlubuje.

Když se ke Králově přístavišti blíží armáda Stannise Baratheona, musí oba své spory zmírnit, aby se mu mohli postavit. Tyrion odvážně vede výpad za hradby a podaří se mu město udržet, než dorazí Tywin Lannister se svou vlastní a Tyrellskou armádou. Cersei celou bitvu stráví uvnitř hradu a při případné prohře je připravena sebe i své děti zabít, aby se nedostali Stannisovi do rukou živí. Po příjezdu lorda Tywina je však bitva vyhrána a Stannis je nucen se stáhnout.

Z vděku za pomoc rodu Tyrellů je Joffrey zasnouben s Margaery Tyrell, jejich manželství ale netrvá dlouho, když je Joffrey uprostřed svatební hostiny zavražděn. První Cerseino dítě dostává svůj zlatý rubáš. Cersei z jeho vraždy obviní Tyriona, který musí uprchnout z města, aby si uchoval hlavu na ramenou. Před svým útěkem se postará o skon svého otce, lorda Tywina.

Po Joffreyově smrti usedá na trůn jeho mladší bratr Tommen a aby se zachovala Tyrellská přízeň, je oženěn s lady Margaery. Cersei ji považuje za onu mladší a krásnější královnu z Maggyiny předpovědi, a tak se snaží ji pošpinit a zbavit moci. Válka venku už pomalu utichla, ale válka mezi dvěma královnami začíná.

Cersei se pokusí nařknout mladou královnu z nevěry, pomocí mistra Qyburna a svých věrných opatří "svědecké výpovědi" a Margaery je uvržena do žaláře. Pro Cersei však byly její intriky dvousečným mečem a na povrch vyplývá její poměr s rytíři Královské gardy a jinými muži. I ona je zatčena a čeká na soud.

Přizná se ke zločinům, které není schopna vyvrátit a na důkaz pokory a hanby musí projít městem nahá. Trest chce přijmout se vztyčenou hlavou, ale po jeho vykonání je mnohem pokornější, než bývala.

Cersei nevěří, že by ji církevní soud zbavil zbytku obvinění a tak se rozhodne pro rozsouzení v souboji. Královninu čest před soudem musí vždy bránit rytíř Královské gardy, ta je teď ovšem poněkud chabá. Mistr Qyburn pro ni proto naverbuje do Gardy nového rytíře, osm stop (asi 2.40 metrů) měřícího obra, trefně pojmenovaného Robert Strong, jehož Cersei volí svým šampionem v naději, že nemůže prohrát.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Alka&Sisi Alka&Sisi | Web | 9. září 2012 v 21:16 | Reagovat

Tak to nemá chybu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama