Sběratelé kuriozit, aneb téma, ke kterému jsem se prostě musela vyjádřit...

18. září 2012 v 12:55 | Riveän |  Témata týdne
Zdárek panstvo!
Tak se vám po delší odmlce zase poslušně hlásím plna elánu, nadšení a podobných od-smysluplných-činností-rozptylujících hovadinek.
Dnes vám hodlám povyprávět jednu z nejděsivějších historek, jež jsem měla ve svém dlouhém a vyloženě badass životě tu smůlu slyšet. I když ona to v zásadě ani zas taková trága nebyla - nasmáli jsme se, to rozhodně - ovšem obávám se, že po oné zkušenosti se už nikdy v životě nebudu schopna podívat na víly tak jako dříve...(Jedno varování - je to v zásadě strašná blbost, kterou nesmíte brát vážně - jde vážně jen o historku, kterou mi vyprávěl silně podnapilý a svou postavu hrající kamarád)

Začala bych tak trošku poeticky - na LARPu jménem Posel Boží (či Svobodný přístav, chcete-li) jsem se jakožto vrchní kurtizána na lovu cenných informací setkala s velmi mocným a stejně tak i melancholickým vodním mágem, lidově přezdívaným "Mlíko". Tento moudrý muž mi ochotně sdělil, že jakožto cestovatel a kartograf na poloviční úvazek, se setkal s velkou spoustou zajímavých a veskrze podivných existencí. Jedním z oněch prapodivných jedinců byl též jistý sběratel kuriozit.

A tím se konečně dostávám k původnímu tématu - tento "sběratel" pojal podezření, že jeho údělem, ne-li svatým posláním, jest vytvořit sbírku těch nejpodivnějších látek a alchymistických přísad, jakou si vůbec dovedete představit (ale radši bych si je moc nepředstavovala). Mezi Sběratelovy nejcennější exponáty patřil například trolí ejakulát, Šalamounovo lejno a podobné libůstky. Nejvíce ze všeho ovšem tento podivín toužil po věci cennější než celá jeho dosavadní sbírka dohromady - tímto artefaktem nebylo nic jiného než legendární Chlup Víly. Aby bylo od začátku jasno - nešlo o chlup z hlavy (tedy lidově "vlas"), ani nemluvím o nějakých neoholených nohách (primárně protože víla nemá mužně chlupaté nohy, že). Jak už většině nejspíše došlo, jednalo se o chlup pubický (což zní vilně a já se za to vážně omlouvám). Pro neznalé ještě dodám, že takový chlup je totiž o dost mocnější a zázračnější než nějaký trapný "vlas" víly (nebo dokonce zlatý vlas Děda Vševěda).

Krušné časy začaly našemu milému sběrateli až po podrobném studiu víl - zjistil, že získání takového chlupu je věc více než náročná. Víly je totiž možno loviti pouze za tmy, nejlépe za svitu měsíce a jejich pozorování při něžném tanci na oroseném paloučku je proveditelné pouze po důkladné tělesné očistě - ostražité víly totiž mají velice dobrý čich. Jako největší problém se ukázalo, že takové sličné, plavé, pubické ochlupení nemá každá řadová víla, ale pouze Královna víl, která má mimo jiné pravomoc tančit přímo uprostřed kruhu - kam není tak snadné se dostat - víly se buď včas rozprchnou a nebo vás utancují k smrti. Pubické ochlupení se u Královny víl vyvinulo právě jako důkaz její nadřazenosti nad ostatními vílami - protože jak všichni víme, víly tančí jedině nahé a jsou si obvykle dosti podobné - evoluce ovšem zařídila, že aby poznali svou královnu, stačí pouze lehce sklopit zrak a máte jasno.
A tady příběh prakticky končí (nebo se jednotlivé scénáře rozcházejí natolik, že bychom je mohli rozepisovat až do zítřka). Řekněme tedy, že sběratel dostudoval, zaklapl zašedlé a podřené knihy a vydal se, s malou praktickou pinzetou v kapse, na cestu.

Ale protože tento příběh není žádná pohádka pro malé děti, ale krutá a nemilosrdná realita, nečekejte prosím šťastný konec. Vypráví se, že sběratel strávil honem za chlupem celý svůj život, promrhal nemalé peněžní fondy, mládí a svou skvělou pověst. Ztratil ženu, onu slavnou a podivuhodnou sbírku a nakonec i rozum.
A z toho nám, děti, plyne krásné ponaučení. Věřte na víly, věřte na troly, bavte se sběrem hovadin, ale nikdy, u všech severských bohů, nikdy se nesnažte oholit vílu (ať už existuje, nebo neexistuje) :)|sepsáno na počest Raella "Slízl Mlíko z Tvaroha"
 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama