Září 2012

Stařec, který vozil volavky přes řeku

18. září 2012 v 14:16 | Riveän |  Povídky Rivean
Dnes vám, děti, povím příběh starý tak jako Studenná Lososí řeka, točící se pod Zaječím skokem.
Ano, uhodli jste - dnes přidávám první ze starých pověstí, svých pseudobájí, kterými si vybíjím... a víte, že ani sama nevím co? Nejspíš mi tyto pohádky dávají možnost utéct kamsi do imaginárního světa. No, souzení těchto dílek raději přenechám Vám, čtenářům.
Na úvod třeba říci, že v tomto konkrétním případě se nejedná o severský příběh, ani o některou z těch opičáren, které se vypráví pod Štítovými horami. Dnes vám povím báji, vyprávěnou po generace v malých vesničkách daleko po proudu Bouřné řeky, v hustých, mlžných, borovicových lesích u jezera Tatsuga.
Abych nezapoměla - jako každá správná báje má i tato vysoce vznešené poslání - v tomto konkrétním případě jde o báji až nechutně poučnou :)


Jak jsem si zamilovala Skyrim...

18. září 2012 v 13:26 | Riveän |  AMV, MV, Videa
Wazzup, guys?
Řekla jsem si, že když už jsme načali rubriku videjní, nebylo by na škodu ji trochu rozšířit - představuji vám videa, která mě osobně ke hře The Elder Scrolls 5: Skyrim nepřivedla, ale ve výsledku mi ji ještě více zpříjemnila. Dospěla jsem k závěru, že vzhledem k jejich epičnosti je prostě musíte vidět - a třeba se vám zalíbí natolik, že se do hraní Skyrimu také pustíte.
A ještě trocha reklamy - Skyrim je bezpochyby to opravdu nejlepší RPG, jaké jsem kdy v životě hrála. Takže si ho kupte. Hned. Teď. Okamžitě :)Sběratelé kuriozit, aneb téma, ke kterému jsem se prostě musela vyjádřit...

18. září 2012 v 12:55 | Riveän |  Témata týdne
Zdárek panstvo!
Tak se vám po delší odmlce zase poslušně hlásím plna elánu, nadšení a podobných od-smysluplných-činností-rozptylujících hovadinek.
Dnes vám hodlám povyprávět jednu z nejděsivějších historek, jež jsem měla ve svém dlouhém a vyloženě badass životě tu smůlu slyšet. I když ona to v zásadě ani zas taková trága nebyla - nasmáli jsme se, to rozhodně - ovšem obávám se, že po oné zkušenosti se už nikdy v životě nebudu schopna podívat na víly tak jako dříve...Assassin's Creed, Skyrim and Game of Thrones - EPICNESS for you!

13. září 2012 v 17:35 | Akai |  AMV, MV, Videa
Volejte sláva a tři dny se radujte, právě totiž uvidíte tři z nejepičtějších videí, jaké jsem já osobně kdy viděla. Stojí za zhlédnutí, dneska mi můžete věřit. Ale dost okeců, což takhle přejí přímo k věci? Jo, a občas ty videa přeskakují, známe blog.cz...

Epicness n°1: Assassin's creed meets Parkour in Real Life
O co go: Přirozeně o něco dokonalého, že? V případě prvním se jedná o naprosto úchvatné REÁLNÉ Assassin's Creed video. Jde zkrátka o to, že po novodobém městě pobíhá chápek v kostýmu z Assassin's Creed, leze na všemožné budovy, skáče přes zídky, ze schodů i všemožně jinde. Navíc je to neuvěřitelně dobrý herec, netuším sice, jak je na tom jeho mimika, bravurně však okopíroval Altairovy/Eziovy pohyby a vy si chvílemi nejste jistí, kdo je ve skutečnosti na obrazovce. Co je však ještě zajímavější, v celém videu byla použita jedna jediná scéna se zeleným plátnem, a to hned ta první, protože ač je ten chlap neuvěřitelný machr, skočit z výšky cca 25 metrů, aniž by si zpřelámal hnáty a haksny, nedokáže ani on. Celé video podtržené moc pěkným hudebním doprovodem.
Stupeň epičnosti: 9,9/10...
A samotné video:

Popis charakteru - Eddard Stark

10. září 2012 v 17:42 | Akai |  Charakteristika - Píseň Ledu a Ohně
Dovolte mi představit další popis charakteru z Písně ledu a ohně pro potěšení vašich myslí. A když už to máme pod tématem týdne, trochu tu ty osobnosti rozeberu...
Ráda bych zmínila hlavní důvod, proč Píseň ledu a ohně tak zbožňuji - ano, jsou to dokonale vykreslené postavy, které vybočují z obvyklých stereotypů a přesto se pod ně dají zařadit. Vezměme si právě lorda Starka, kterého se dnešní popis týká. Ned je vlastně klasickým kladným hrdinou všech příběhů, onen rytíř s ctnostnou povinností bránit nevinné panny před krvelačnými obludami, zastánce chudých a bezbraných, prostě takový ten typický "good guy". Ovšem podívejme se na něj zblízka - Ned Stark je lord jak se patří, s povinností soudit, válčit a ano, především zabíjet a ne vždy jen ty klasické evil postavy. Ned je sice spravedlivý, ale i spravedlnost je někdy nespravedlivá, co si budeme povídat. A hlavní rozdíl mezi stereotypním klaďasem a Nedem - ten první vždy vše přežije, následně se usadí a žije šťastně až do smrti.
Kdo další? Vezměme si druhou stranu, intrikánské lordy z Králova přístaviště - kupříkladu Petyra Baelishe alias Malíčka. Typický podrazák a zrádce. Takových už tu bylo, že? A copak se takovýmhle skrz na skrz záporným a sviňským lidem stává v klasickém příběhu? Umírají, většinou na příliš železa v krvi. A co se děje s naším milým lordem Malíčkem? Chytře volí strany a intrikánčí dál až do aleluja... protože takový je, moji milí, i život sám - život je bahno a chodit v něm umí jenom svině.
A ještě mé klasické upozornění na závěr - článek NENÍ kradený z postavy.cz a ani naopak (předpokládám, že to tady vydám dřív, než mi popis schválí na postavách...), je to jeden a ten samý psaný mou rukou na mé klávesnici, díky.Jméno: Eddard Stark
Titul: lord Zimohradu, Strážce Severu, Pobočník krále
Věk: 35 let
Autor: George R. R. Martin
Hraje: Sean BeanPopis charakteru - Aegon VI. Targaryen

8. září 2012 v 14:49 | Akai |  Charakteristika - Píseň Ledu a Ohně
Hleďte, mí věrní, zde leží poklad naší generace... Tak fajn, přistihli jste mě, kecám, je to jen další popis k Písni ohně a ledu. Opět upozorňuji, že ač se vyskytuje též na stránce postavy.cz, není z ní kradený, neb jsem ho tam sama přidala...

Jméno: Aegon VI. Targaryen
Tituly: Mladý Grif
Věk: 16 let
Autor: George R. R. Martin
Hraje: ---

Aegon VI. Targaryen je druhým potomkem
a jediným synem prince Rhaegara Targaryena a jeho ženy, dornské princezny Elii Martell.
Aegon má stříbřité vlasy a tmavofialové oči rodu Targaryenů.

POZOR!!! NÁSLEDUJÍCÍ ČÁST TEXTU OBSAHUJE VYZRAZENÍ DĚJĚ!!!

Popis charakteru - Robb Stark

7. září 2012 v 16:20 | Akai |  Charakteristika - Píseň Ledu a Ohně
Upozornění pro začátek - tento text NENÍ kradený z postavy.cz, je psaný mou rukou a tou samou rukou byl na postavy přidán. Ano, autorem není nikdo jiný než já.

Další popis je k Robbu Starkovi, stále zůstáváme ve světě Písně ledu a ohně. Nemohu svůj pisatelský počin věnovat nikomu jinému než Riveän, která je snad jeho nejzapřisáhlejší fanynkou.

Jméno: Robb Stark
Tituly: Dědic Zimohradu, Král Severu, Mladý Vlk
Věk: 14 let
Autor: George R. R. Martin
Hraje: Richard Madden

Robb Stark je nejstarším synem lorda Eddarda Starka a jeho manželky Catelyn z rodu Tullyů a je tudíž i dědicem Zimohradu a Severu. Stejně jako většina jeho sourozenců, s výjimkou jeho nejmladší sestry Aryi, zdědil po své matce modré oči a rezavé vlasy. Po svém otci má smysl pro spravedlnost a čest.

Ačkoliv sídlem rodu Starků je Zimohrad, Robb se narodil v Řekotočí, kde pobývala jeho matka v době Robertovy rebelie, jíž se účastnil její manžel i otec. Po konci vítězné války se lord Stark se svou ženou a synem vrátil na Zimohrad, kde Robb vyrůstal se svým nevlastním bratrem Jonem Sněhem, kterého si Eddard přivezl z války a později se svými vlastními sourozenci - sestrami Sansou a Aryou a bratry Brandonem a Rickonem. Téměř bratrem mu byl i svěřenec lorda Starka, Theon Greyjoy, jenž byl Seveřanům svěřen do opatrovnictví po neúspěšné rebelii svého otce, Balona Grayjoye, jako zástava loajality Železných ostrovů.

Robbovi se dostalo dobrého vzdělání i výcviku ve zbrani, po celý svůj život byl jako dědic rodu Starků připravován k vládě nad Severem.


Popis charakteru - Cersei Lannister

7. září 2012 v 16:19 | Akai |  Charakteristika - Píseň Ledu a Ohně
Upozornění pro začátek - tento text NENÍ kradený z postavy.cz, je psán mou vlastní rukou a na postavy byl též mou maličkostí přidán.

Krom tohoto popisu tu přibude ještě pár dalších, které jsou k nalezení i na postavách a já vám garantuji, že pokud nebude psáno jinak, všechny jsou ode mne osobně. Tenhle se (jak lez vyčíst již z nadpisu) týká Cersei Lannister, jedné z hlavních postav fantasy ságy George R. R. Martina, Písně ledu a ohně. Doufám, že se bude líbit a že bude spíše užitečný než k ničemu.

Jméno: Cersei Lannister
Tituly: Královna Sedmi království, Královna Regentka
Věk: 32 let
Autor: George R. R. Martin
Hraje: Lena Headey

Cersei Lannister je nejstarším potomkem Tywina Lannistera, pána Casterlyovy skály a Strážce Západu, a manželkou Roberta Baratheona, prvního svého jména, krále Andalů, Rhoynů a Prvních lidí. Narodila se jako starší dvojče Jaimeho Lannistera, později známého jako Králokat. Jejím nejmladším bratrem je Tyrion, liliput, kterého Cersei nenávidí a ač by to nikdy nepřiznala, bojí se ho.

Jako každý Lannister má i Cersei kadeře zlatých vlasů a pronikavé zelené oči. Je velmi krásná, což si dobře uvědomuje a využívá toho ve svůj prospěch. Spolu s tím je ovšem velmi krutá, panovačná a intriky jí nejsou cizí. Někdy se však z jejího chování dá vycítit i jistá naivita a paranoia. Ráda prohlašuje, že kdyby jí dali do ruky meč, byla by schopnější než polovina pravých rytířů. I přes své záporné vlastnosti se u ní projevuje mateřská láska a ona nadevše miluje vlastní děti.

Recenze, charakteristiky

7. září 2012 v 16:10 | Riveän
Naše oblíbené i ze srdce nenáviděné postavy, osoby a obecně kdokoli, či cokoli s čím jsme se kdy setkaly. Filmy, knížky, anime - věci o které se chceme podělit, v lepším případě je doporučit světu.


Charakteristiky - fantasy, steampunk

Povětšinou knižní postavy

Charakteristiky - Píseň Ledu a Ohně

Jeviště naší Akai - zkraje známější postavy (tj. kniho-seriálové), později doufejme přibydou i nějací ti přidružení srandisti vyskytující se pouze v knihách nebo později.

Charakteristiky - anime, manga

Překvapivě se pod tímto odkazem ukrývají naši oblíbenci (nebo vyjímeční dementi) z této oblasti.

Recenze - filmy, seriály, anime

Propracovanější popisy alespoň počátečního děje a hlavně sepsaná největší pozitiva a negativa jednotlivých dílek, občas i nějaké ty podstatnější postavy.

Recenze - knihy, mangy

Obdoba předchozí rubriky, s tou obměnou, že jde o tvorbu psanou.

Pictures, tedy obrázky

7. září 2012 v 15:21 | Riveän
Další klasika - úložiště toho, co jsme nalezly v hloubi jistého interneta a prostě nelze to jen tak založiti - povětšinou se pokouším takové obrázky dát dohromady alespoň tématicky - Ichiga k Ichigovi, tulipány k tulipánům, Jona Sněha k popravčím špalku... ehr, dělejte, že to poslední jste přehlédli.
Jakmile sem vstoupíte, máte tu čestnou možnost volit mezi dobrem a zlem... chtěla jsem říct volit mezi jednotlivými žánry a druhy obrázků - od anime, přes steampunk až k naší skromné tvorbě. Pokud se náhodou stane, že zde nenaleznete úplně to, co byste si představovali, je to pravděpodobně tím, že to tu není.


Fantasy obrázky

Pán Prstenů, Hra o Trůny a vše alespoň vzdáleně podobné těmto dvěma modlám. Občas se zde vyskytnou i nějací ti sliční válečníci v blyštivé zbroji (samozřejmě za účelem vědeckého výzkumu). Zároveň s předchozím se zde ukrývá také hromádka steampunkového harampádí.

Anime obrázky

Snůška (jak by řekla většina mých přátel "snůška Pokémonů") všemožných sympatický i krajně zvrácených osob z všemožných anime. Pozor, charakteristiky tu nehledejte (ty najdete překvapivě v kolonce "Recenze, charakteristiky")

Vlastní tvorba

Aneb co jsme se opovážily vyplodit my čtyři samy osobně.

Všechny ostatní obrázky

Takže až budeme stalkovat vaši babičku, její fotky poletí přímým spojem právě sem, do této rubriky :)