Březen 2013

Silly Wizard - Donald McGillavry, Gueen of Argyll - jinými slovy něco jako songy týdne

29. března 2013 v 12:03 | Riveän |  Hudba
Zdravím, panstvo!

Přejíc vám pěkný večer/skororáno přejdu rovnou k hlavní "myšlence" tohoto článku - a to jest písnička. Přesněji řečeno dva strhující songy kapely Silly Wizard (jde o skoty? angličany? - vím, že by mě asi za tohle zabili ale jistá si fakt nejsem) - jde žánrově (dle mého chabého úsudku) o historický folk (ne, nelekejte se), s řádně podivnou výslovností a ještě smutnějšími verši.

Ve zkratce - dvě krásné, staré, originální a hlavně hluboké písničky - Donald McGillavry (O'Neils Cavalry March - ano, starý Donald byl skot, O'Neil ir jak řemen, avšak vlivem masového úprku skotů ze Skotska do Irska převzali irčani mnoho skotských balad - mimo jiné i tuto - tzn v irském marchi hrdě pějí o skotském vojevůdci). Pokud by vás zajímal jednodušený překlad ve velmi libém podání doporučuji české Asonance - Donald McGillavry.


Strhující příběh o jedné hysterii...

28. března 2013 v 23:05 | Riveän |  Novinky etc.
Mí drazí poddaní a poddajní balíci,

tak jsem dospěla k závěru, že vzhledem k tomu, že jara se letos asi nedočkáme, může vás zahřáti jen historka o jedné lidské beznaději.
Původně jsem chtěla sáhodlouze vyprávět o tom, jak jsem byla dvakrát na horách v Itálii - ve stejném údolí, městě i hotelu - jak mám dlouhý týden a útrpné tříhodinovky anály (analytické chemie, hovada) a tak vůbec. Pak jsem si ovšem uvědomila, že tento článek visí mezi rozepsanými nejméně dva měsíce, takže už nic z výše zmíněného není moc vůbec aktuální.