Silly Wizard - Donald McGillavry, Gueen of Argyll - jinými slovy něco jako songy týdne

29. března 2013 v 12:03 | Riveän |  Hudba
Zdravím, panstvo!

Přejíc vám pěkný večer/skororáno přejdu rovnou k hlavní "myšlence" tohoto článku - a to jest písnička. Přesněji řečeno dva strhující songy kapely Silly Wizard (jde o skoty? angličany? - vím, že by mě asi za tohle zabili ale jistá si fakt nejsem) - jde žánrově (dle mého chabého úsudku) o historický folk (ne, nelekejte se), s řádně podivnou výslovností a ještě smutnějšími verši.

Ve zkratce - dvě krásné, staré, originální a hlavně hluboké písničky - Donald McGillavry (O'Neils Cavalry March - ano, starý Donald byl skot, O'Neil ir jak řemen, avšak vlivem masového úprku skotů ze Skotska do Irska převzali irčani mnoho skotských balad - mimo jiné i tuto - tzn v irském marchi hrdě pějí o skotském vojevůdci). Pokud by vás zajímal jednodušený překlad ve velmi libém podání doporučuji české Asonance - Donald McGillavry.A druhou z písní, o které pro jistotu vím ještě méně - ale o to více se mi líbí - jest Gueen of Argyll (opět od Silly Wizard). Její českou verzi, přestože jistojistě existuje, bohužel neznám.


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Kontrolní otázka - který čaj máte raději k vodní dýmce? (prosím, odpovězte, ať můžu konečně všem dokázat, že nejlepší je Karkáde :)

Masala/Saleb
Karkáde/Ibišek
Tuareg
Nějaké Japonsko...třebá...Kukicha
Dumka/Živý-mrtvý (tj. ještě o něco odpornější dumka :)
Něco úplně jiného (a Kofola se nepočítá :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama