Duben 2013

Proč lowískuji Květy Zla

21. dubna 2013 v 11:52 | Riveän |  Témata týdne
Jako už tradičně jsem k tématu týdne přistoupila přes asociace - Květ? Květy... Květy Zla!

No schválně, kdo víte co, nebo kdo jsou Květy Zla? Předem upozorňuji, že nejde o žádný pseudoepesní název nějaké mé soukromé povídky, nebo a standartní postpubertální výlevík typu "ten opilý pán z diskotéky byl mým květem zla protože mě **** a **** a **** zezadu, přesto ho lowískuji".
Mno dobře, nebudu vás už napínati - Květy Zla (Les Fleurs du mal) jsou prosím kniha od jednoho dávno mrtvého, příjemně pošahaného frantíka Charlese Boudelaira (1821-1867).Kronika klanu Jestřábů - díl první: Zasvěcení

18. dubna 2013 v 1:27 | Riveän |  Povídky Rivean
Čas se nachýlil, panstvo..
A tak tu máme další díl, přesněji řečeno první díl Kroniky klanu jestřábů. Opět prosím o commenty, opět děkuji za návštěvu... a i přes nutkavý pocit, že jsem určitě něco zapomněla, raději pomlčím. Nuže čtěte, děti :D

Název: Kronika klanu Jestřábů, díl první - Zasvěcení
Prolog: ZDE
Autor: Rivean Volavka
Žánr: fantasy (více méně)
Věnování: Akai, z hrdého klanu Uchihů, nejvěrnější z věrných


Pravidelný raport z velkoměsta

17. dubna 2013 v 21:04 | Riveän |  Odpadní jáma
Praise the Lord! The sun is already comming!
Slunce vysvitlo, pražáci vylezli ze svých temných, zatuchlých kancelářských nor a v Jihlavě leje jak z konve... no prostě klasika. A i pestože se trávička zelená, nemohu si pomoci a je mi nějak těžko.Trhlinky 2013, aneb jak nám začala letošní bitevní sezóna

15. dubna 2013 v 22:57 | Riveän |  Larp
Abych hned zkraje nezalhala, musím upřesnit, že sezóna začala už při nejmenším před třemi týdny. Pro mě byly však Trhlinky oficiálně první letošní akcí, neb na žádnou z předchozích jednoduše nebyl čas. (Bůh žehnej laborkám!)


Název akce: Trhlinové Války 8
Orgováno: Vyíři
Web akce: trhlinky.vyiri.net
Zařazení: Jednodenka, dřevěná bitva, cca 200 účastníků
Kdy a kde: 13.dubna 2013, Kunratický les (Praha)
Armády: 3 v.3/Peklomoři (darkelfové) + Povstalci (vzbouření lidé) + Baverbové (všemožná havěť - povětšinou skřetovitá) versus Královští (lidé) + lesní elfové + seveřani (a trpaslíci)
Hdnocení: 8,5/10
Fotky: na konci článku, autorem jest v největší míře Lukáš "Viper" Makovička, další jsem pak ukořistila na rajčeti (od Veverky)


Hra o Trůny (ASOIAF) - aneb tak nám začala třetí série, pane Nadlesní

10. dubna 2013 v 14:21 | Riveän |  Charakteristika - Píseň Ledu a Ohně
Wazup, guys?!

Předpokládám že první i druhý díl třetí série Hry o Trůny jste již viděli a tudíž je tento článek poněkud bezpředmětný. Pouze na první pohled! Posléze jistě uzříte ona skrytá tajemství, jimiž toho sdělení oplývá... a nebo taky ne, což je o něco málo pravděpodobnější :)


Místo blábolení bych začala trochu fylosoficky a s velikou dávkou naděje. Spousta chorých jedinců měla haldu připomínek o tom, jak byl první díl kecací a zdlouhavý a tak všeobecně nepříliš záživný. Budiž, tvrďte si to, ale po shlédnutí druhého dílu nemůžete jinak, než zavřít ústní otvor a začít si to užívat. Druhý díl měl spád, srdeční činnost ohrožující cliffhanger na konci, pár bitek, trochu sexu, špetku starého dobrého mučeníčka - no prostě vše co si od Hry o Trůny slibujeme.
Popravdě, jeslti se spádovost a akčnost bude i nadále takhle stupňovat, někde okolo sedmého dílu to se mnou jednoduše řízne :D


Kronika klanu jestřábů - prolog: Já, druidka

8. dubna 2013 v 23:14 | Riveän |  Povídky Rivean
Dávno tomu, co jsem se zařekla, že než se tenhle blog trochu rozjede, nebudu přidávat dílové povídky...
A zas jsem kecala - po včerejším rozhovoru s Itamkou jsem naznala, že moje dlouho chystaná dílovka Kronika klanu Jestřábů, je už prostě moc DLOUHO chystaná. Jinými slovy nastal čas ji vydat.

Ještě jinými slovy - uzřete toto veledílo, radostí se tetelte, pějte písně dokola a hlavně si to užijte, lidé prostí (a komentujte, ať mám z čeho vycházet :)

Název: Kronika klanu Jestřábů, prolog - Já, druidka
Autor: Rivean Volavka
Žánr: fantasy (více méně)
Věnování: mé drahé Itamce, jež mě k vydání konečně dokopala :)
Kulervoucí vzkříšení

8. dubna 2013 v 21:58 | Riveän |  Ostatní povídky
Holahoj, pánové a dámy!

Dnešní den budiž památným, neb jsem z hlubin věků vyhrabala další z převeleepických článků. Tentokráte jde o celkem nečekaný počin - básničku od Fráni Šrámka (taky jsem se tehdy divila). Tak či tak, pějme píseň dokola, radujme se zvesela, tralala a... teď jsem mírně pozapomněla myšlenku :D

Věřte mi, vážně nečtu Fráňu Šrámka (už jen za to jméno by ho měl někdo skopat dokulata), ani jemu podobné odkudsi z dávnověku vyhrabané tragédy, ale tahle báseň mě vážně vzala... uznávám, že je to možná z části protože mám teď haldu průserů, jsem lehce přecitlivělá a nic nestíhám (a mám ráda koně), ale myslím, že by mě to chytlo tak jako tak.
Na báseň "Raport" jsem narazila v podstatě náhodou v hodině literatury, přečetla si ji a následně riskovala vlastní čest, když jsem se byla zeptat učitelky, zdali mohu jednu její kopii zciziti, abych si ji mohla opsat - ve výsledku ale nelituji, tahle "vykopávka" za to prostě stojí, neb je snad více než tahle kulervoucí.Nejsou šipky jako šipky

6. dubna 2013 v 15:57 | Riveän |  Témata týdne
Po dlouhém a náročném mozkovém hloubání a dloubání jsem dospěla k závěru, že se k tomuto prvoplánově vyhlížejícímu tématu týdne vyjádřím. Ono totiž nemusí být až tak prvoplánové, pojmeme-li ho správně.
Popravdě dělám to hlavně protože si myslím, že zatímco většině lidí se vybaví a) ona hospodská zábava, jež se nedoporučuje mírně přiopilým jedincům nebo b) popis druhů značení na turistických stezkách a polňačkách, mě se oproti očekávání při slově "šipky/šipka" vybaví něco zcela jiného - jako zarytému věrnému fantazákovi mi v mysli naskočí obraz opeřeného čtyřiceticentimetrového dřívka s měkčenou hlavičkou, využívané primárně ku střelbě z kuše na soupeře. Prostě střelecká šipka do kuše.Duše dívky s deštníkem ©

6. dubna 2013 v 15:11 | Riveän |  Povídky Rivean
Pro změnu vám povím něco zcela popravdě - tento název už před dávnými a dávnými časy, kdy Zemi ještě obývali mamuti, žížalomuti, koňomuti a...

*zpět* o čem jsem to mluvila?
Aha...chtěla jsem jsem říct, že název "Duše dívky s deštníkem" vymyslela Aka už před pár měsíci pro zatím neexistující povídku - mezitím já, známá to čórka nápadů, jsem samozřejmě nemohla nechat takový poklad ležet ladem a odhodlala jsem se zciziti jej a napsat povídku sama. O čem? A vážně to chcete vědět, děti?
.
Fandom: Naruto
Obsazení: Konan
Žánr: mnó...psychologické se tomu říká? Nejspíš...
Warning: Schíza...
.
Pro začátek ještě troché mé oblíbené sebestřednosti - jako obrázek přidávám tu svou "pseudogeishu" páč u její "tvorby" mě to tak nějak celé napadlo (a navíc mi přijde, že Konan by takhle vypada, kdyby... už mlčím :)
.Trocha té Japonštiny - barvy, zbraně, oblečení

6. dubna 2013 v 14:44 | Riveän |  Japonsko

Abych osvětlila pravý důvod vzniku tohoto článku - nejde o žádné samaritánství, jen sjem si dost dobře vědoma toho, že bych to ve velmi blízké době zapomněla.
Aneb pilně studujte mí drazí otaku (i neotaku), neboť japonštiny (a yaoi) není nikdy dost XD