Hra o Trůny (ASOIAF) - aneb tak nám začala třetí série, pane Nadlesní

10. dubna 2013 v 14:21 | Riveän |  Charakteristika - Píseň Ledu a Ohně
Wazup, guys?!

Předpokládám že první i druhý díl třetí série Hry o Trůny jste již viděli a tudíž je tento článek poněkud bezpředmětný. Pouze na první pohled! Posléze jistě uzříte ona skrytá tajemství, jimiž toho sdělení oplývá... a nebo taky ne, což je o něco málo pravděpodobnější :)


Místo blábolení bych začala trochu fylosoficky a s velikou dávkou naděje. Spousta chorých jedinců měla haldu připomínek o tom, jak byl první díl kecací a zdlouhavý a tak všeobecně nepříliš záživný. Budiž, tvrďte si to, ale po shlédnutí druhého dílu nemůžete jinak, než zavřít ústní otvor a začít si to užívat. Druhý díl měl spád, srdeční činnost ohrožující cliffhanger na konci, pár bitek, trochu sexu, špetku starého dobrého mučeníčka - no prostě vše co si od Hry o Trůny slibujeme.
Popravdě, jeslti se spádovost a akčnost bude i nadále takhle stupňovat, někde okolo sedmého dílu to se mnou jednoduše řízne :D
Whatever - pro krátkou rekapitulaci - konečně se nám na scéně objevuje Hypnožába Jojen Reed (ať už snový, či reálný) a jeho badass sestřička Meera (nemůžu si pomoct, ale trochu mi připomínají Jeníčka a Mařenku). Oba mě potěšili - stejně jako Bran, ze kterého nám roste statný jinoch a Osha, jež vypadá díl od dílu vystresovaněji. Hodora ZÁMĚRNĚ opomíjím, jeho kláda nám v pětce první sérky jednou naprosto stačila.
Dále jsem byla více než nadšena výletem Bryenne a Jaimeho (popravdě já bych ho po prvních 500 metrech musela a) zabít nebo b) aspoň mu dát roubík, neřádovi). Ale chápu, že ta jeho otravnost k němu patří a popravdě bych asi taky nebyla bůhvíjak štěstím bez sebe, kdyby mě někam vedla ženská obdoba Hory. Jejich závěrečný fight na mostě, kde je načapají kluci Boltonští byl přesně tou chvíli, kdy jsem si říkala: "jestli to teďka skončí, někoho zabiju".


Tu trochu potřebného a očekávaného sexu nám zařídil starý dobrý Tyrion - protože popravdě co by to bylo za díl, kde by nikdo alespoň jedenkráte nekouřil Tyriona? Zároveň bylo milé, že s Shae řešili takové klasické partnerské neshody jako "ty jsi s ní spal? Tobě se líbí Sansa?!" Prostě nicely done.
Koho jsem si hned po jeho krátkém výstupu zamilovala, byla babka Tyrellová (a její sýr samozřejmě). Přesně takhle krásně drsnou a nepříjemnou jsem si ji představovala. Třikrát hurá. Co mě děsí o něco více je, že začínám mít ráda Margeary... a v zásadě ani nevím proč. Možná je prostě jen hezké to, jak si umí hrát s Blbfrym.


Popravdě - a věřím, že vás to zděsí jako mne - se mi hrozně líbí, jak Blbfry jebe (nemyslím tak doslovně jako Jaime) Cersei, mrchu jednu červenou - aspoň vidí, že jakýho si ho parchanta vychovala takovýho ho má. Aneb spravedlnost existuje.


Co, nebo spíš kdo mě jako vždy dojal svým vyprávěním byla Catelyn (všimli jste si, že vypadá jako zombie Catelyn už teď?) - to s malým Jonem Snížkem bylo vážně srdceryvné. Jen mě mrzí, že jsme si neužili víc Robba - místo něj se tam prsila jeho obludná Chaplinka (ne, nemám ji ráda). Když už byla řeč o Jonovi, poslechli jsme si i pěkný sebelitující výlev Manseho Caesara Nájezdníka. Sam víceméně přežil silný hysterák na téma "všichni umřeme!" a Theon úspěšně přežil první z 3428 fází mučení mladým Boltnem.
Co jsem plně nepochopila byl Iwan Rheon, o kterémžto jsme si mysleli, že bude hráti právě mladého Boltona a ve výsledku se tam ňuchňá s Theonem a povoluje mu španělskou botu (což zrovna bastardovi z Hrůzova není úplně podobné).
Trochu mě mrzí, že jsme si neužili Daenerys Targaryen (řečenu Pošahanou Dendu) a její partu kastrátů, posledně s nimi byla celkem sranda.

Ještě jednou i přes všechny výtky opakuji, že jsem nadmíru spokojena a díl se mi líbil, věřím, že třetím dílem třetí série si mé nadšení neposmějí.


Howgh, děti, přeji pěkný den :)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Kontrolní otázka - který čaj máte raději k vodní dýmce? (prosím, odpovězte, ať můžu konečně všem dokázat, že nejlepší je Karkáde :)

Masala/Saleb
Karkáde/Ibišek
Tuareg
Nějaké Japonsko...třebá...Kukicha
Dumka/Živý-mrtvý (tj. ještě o něco odpornější dumka :)
Něco úplně jiného (a Kofola se nepočítá :)

Komentáře

1 Tia Zealot Crystalvoyager Tia Zealot Crystalvoyager | Web | 13. dubna 2013 v 9:11 | Reagovat

Naprosto epic díl!:) Tolik informací:) Taky jsem ráda za Reedovi, už ve Střetu králů se mi líbili ty jejich vysvětlovací části, ale jelikož v druhé sérce nedostali prostor, očekávám očekávané, právě teď :D Ovšem Tyrion to vždycky jistí, ta jejich hádka mě dostala :-D  Jo ale *nečetla jsem bouři - nevím vůůůůbec, co se má dít* ten ftípek s Catelyn a zombie jsem pochopila *pár spoilerů si četla* :D A Margeary, až na to, že neumím ani vyslovovat ani psát její jméno, jsem si taky oblíbila, páč je to bitch jak sviň a její nabídka s kuší mě fakt dostala :D a to s Catelyn a Jonem - naprostá třešnička na dortíku!! Michele to umí tak krásně podat, přesně takový příběhy :) Fakt boží :) Taky hodnotím velmi kladně xD

2 Akai Akai | 13. dubna 2013 v 21:14 | Reagovat

Zdravím z Francie, z F1, pro začátek se máme parádně a fakt se celopartově těšíme na Anglii :-D
Má drahá Yarakičko, ovšemže Iwan Rheon HRAJE Bastarda (na 99,9999999999%), on si navíc hraje i s Theonem - čekala bych, že si pak udělá pěkný lovecký výlet ;-) Kvůli tomu, jak ho uvedli (jakožto člověka, u kterého by tě ani nenapadlo, že je to Ramsay Bolton), nám přece neřekli, koho má představovat, páč by to pak nebylo překvapení ;-) Jinak s tebou souhlasím, třeba babča Tyrellová (a její sýr) je fakt luškusní :-D

3 Pierretta Pierretta | 16. dubna 2013 v 13:56 | Reagovat

Musím říct, že se třetí sérií jsem zatím naprosto spokojená (jediné, co mi vyloženě vadí je, že na každý díl musíme čekat celý týden a za hodinu je po všem, proč, PROČ nás musí nechat čekat! :D)

Nový postavy jsou naprosto geniální, ať už jde o sourozence Reedovi, Královnu Trnů, Caesara, Bruta, já je žeru všechny :)

Plus právě jsem dokoukala třetí díl a ano, úžasnost dílů jedině stoupá :)(akorát je mi líto chudáka Edmura :( ach jo, jsou na něj zlí)

A ještě na konec, co se týče bastarda Boltona (aneb "Ramsay, co má blbý hemzy"), musím souhlasit s Akou. Celé je to pěkně promyšlené, přesně v Ramsayho stylu. Nesmíš zapomínat, že on je ještě větší děvka než Joffrey. Samozřejmě že bude Theonovi pomáhat v útěku... je to jako když si kočka hezky hraje s myší než se do ní slastně zakousne ;)

4 S c a r s S c a r s | Web | 7. května 2013 v 22:03 | Reagovat

Začala jsem GoT sledovat teprve minulý víkend, ale už jsem tomu stačila naprosto propadnout. Je to vážně naprosto úžasný seriál :D

5 Soff.i. Soff.i. | 30. července 2013 v 11:58 | Reagovat

Co to má být?! Pošahanou Dendu ?? O_O  No nevím, jesli tohle je jen kvůli tomu, aby to člověka zaujalo, ale mne se to tvoje shrnutí nelíbí. Ja četla všechny knihy, a tohle takhle bych vživotě nenapsala, protože k těm postavám mám už nějaké pouto a chovám k ním úctu ,i když se třeba nechovaly zrovna podle mých představ .. no škoda mluvit...

6 Rivean Rivean | Web | 6. srpna 2013 v 16:03 | Reagovat

[5]: Kotě, beru tvůj nesouhlas, děkuji za komentář, ale jen tak pro pořádek - taky sjem četla všechny knihy, některé i vícekráte a k postavám mám samozřejmě také určitý vztah - ne vždy kladný, ale nějaký určitě. To, že si z některých postav dělám srandu, neznamená, že si jich nevážím, není mi jich líto/nefandím jim/ nemám je ráda - spíš naopak :) ale, ruku na srdce, Daenerys v poslední době vážně hráblo :D
Myslím, že by ses měla více soustředit na rozlišovaní mezi legrací a úctou - tvoji kamarádi si z tebe nikdy nedělají srandu? Ze mne ano - já z nich taky a o to více je mám ráda
;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama