Trhlinky 2013, aneb jak nám začala letošní bitevní sezóna

15. dubna 2013 v 22:57 | Riveän |  Larp
Abych hned zkraje nezalhala, musím upřesnit, že sezóna začala už při nejmenším před třemi týdny. Pro mě byly však Trhlinky oficiálně první letošní akcí, neb na žádnou z předchozích jednoduše nebyl čas. (Bůh žehnej laborkám!)


Název akce: Trhlinové Války 8
Orgováno: Vyíři
Web akce: trhlinky.vyiri.net
Zařazení: Jednodenka, dřevěná bitva, cca 200 účastníků
Kdy a kde: 13.dubna 2013, Kunratický les (Praha)
Armády: 3 v.3/Peklomoři (darkelfové) + Povstalci (vzbouření lidé) + Baverbové (všemožná havěť - povětšinou skřetovitá) versus Královští (lidé) + lesní elfové + seveřani (a trpaslíci)
Hdnocení: 8,5/10
Fotky: na konci článku, autorem jest v největší míře Lukáš "Viper" Makovička, další jsem pak ukořistila na rajčeti (od Veverky)Lepší začátek jsme si ovšem nemohli přáti. Než ale začnu se všemi nashromážděnými a pečlivě zaznamenanými klady, začaly bych onou čtenáři více oblíbenou částí a to stížnostmi. Popravdě přijde mi, že to lidé trochu přehání jak s pobitevním stěžováním, tak s předbitevním hodnocením kostýmů. Problém je ten, že mnohým se nezdá spravedlivé, že přestože na sobě měli plátovku/kroužkovku za jejichž nošení byl na stránkách slíben životový bonus, žádný boost nezískali, neboť se organizátorům kostým prostě a jednoduše nelíbil jako celek. Málokdo pak byl spokojený s tím, že hadrák v tunice a pásku má stejně životů jako nešťastník, co se na bitvu táhne s plátovou zbrojí.
Hodnotící se nyní úspěšně hájí tím, jak měli všichni "ukřivdění" hnusné látky a prošívky pod zbrojemi, nesladěné barvy, tenké plechy, divné kroužky etc... Upřímně (a to jsem nebyla nijak "životově poškozena") si myslím, že to Hodnotící se svým livinghistory fašismem trochu přehánějí - ano, všimla jsem si opravdu nepěkně vyhlížejících, odfláknutých kostýmů ze špatných látek, ale popravdě byly tak tři až čtyři z těch dvouset bojujících. Pokud chtěli orgové mít Trhlinky jako living history akci, měli to říct dříve, ne mlžit o hodnocení standartních fantazáckých zbrojí - ano, pár lidí si životy nezasloužilo, ale obecně mi kostýmová úroveň připadala velice dobrá.
Pro shrnutí - hodnocení nebylo vždy fér a vyrovnané, Hodnotící by neměli být až tak subjektivní - každému se přece líbí něco jiného a nedat někomu bonus jen protože se mi nelíbí odstín jeho lněné tuniky je fakt blbost.


Whatever - přestože se teď musí zdát, že šlo o strašlivou opruzárnu, byly Trhlinky velice povedená akce - jak co se týče lidí, které jsem tam poznala, ideálně dlouhých střetů, zajímavých questů... nenacházím v celém programu chybu. Bitva byla akorát dlouhá - s přestávkou na oběd ve správný čas, navíc trvající jen dvacet minut takže člověk nastihl ani vychladnout, natož pak prochladnout
, nezačínalo se nijak nekřesťansky brzo, prostředí (až na ty smrtící pařezy komplikující ústup) bylo také dobře zvolené.
Nevšimla jsem si, že by někdo nějak extra prasil, za každou horší ránou následovala omluva od jejího strůjce - lidi byli fajn (předpokládám že všude, nejen u nás Seveřanů) - zvláštní dík pak patří Goryničům, vysoce družné družince, která se mě obětavě ujala, přestože jsem byla mezi seveřany bez jediného známého a dokonce mi (třikrát yay!) nabídli společné tréninky. Opominout samozřejmě nemohu ani našeho ubersexy (a uberfajn) krále:


(pětkrát yay! Dámské osazenstvo odlétá vzad vinou masivního nosebleedu) (btw dostala jsem od něj tatranku, když mě můj muž nechal hlady - ha, vaše závist mě bude živit ještě několik měsíců! :D )

Co se týče mého muže - abych mu nekřivdila, byl klasicky hrdinou všech bitek, legendární až handa a tak vůbec pomilováníhodný - teda nebýt toho, že ho Fritol rozsekal na kousky. Ale budiž mu odpuštěno - klasicky jsme nebojovali ve stejné armádě, takže ho (doufejme) neměl kdo povzbuzovat :)


:3

Nevím, co víc ještě dodat - Trhlinky byly jednoznačně povedenou, questově, armádově i časově vyváženou akcí s bezva lidmi, férově hrajícími soupeři (Fritol mě zabil jen jednou!), skvělou atmosférou a trochu nevyváženým hodnocením kostýmů - ale což, život navíc vás málokdy zachrání, spíš škoda té "neoceněné" práce na kostýmu z ne úplně stoprocentí vlny či lnu...

Goryničové mí drazí a nejdražší:Hádejte, děcka, kdopak je tohle:Tak jako tak, třikrát sláva Seveřanům a radujme se vespolek, lidé prostí, kéž by bylo více takovýchto jednodenek :)

/sepsáno na počest mé první bitvy této sezóny, Trhlinových válek
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Kontrolní otázka - který čaj máte raději k vodní dýmce? (prosím, odpovězte, ať můžu konečně všem dokázat, že nejlepší je Karkáde :)

Masala/Saleb
Karkáde/Ibišek
Tuareg
Nějaké Japonsko...třebá...Kukicha
Dumka/Živý-mrtvý (tj. ještě o něco odpornější dumka :)
Něco úplně jiného (a Kofola se nepočítá :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama