Azeroth 2013, aneb bambus pro všechny!

13. května 2013 v 14:48 | Riveän |  Larp
Oujeah! S klasickým drobným zpožděním přináším recenzi na letošní zatím nejlepší akci - WoW bitvu Azeroth, jejíž průběh nám nezkazil ani déšť a prudké větry, ani píčující nightelfové, ani znásilňující pandí komando! Hell yeah, volejte sláva a tři dny se radujte (a příští rok koukejte přijet) :DNázev akce: Azeroth 2013 (ročník si nejsem jistá)
Orgováno: 6 a 1/2 a spol (zdůrazňuji, že jde o nováčky letos poprvé střídající staré dobré Svijanské)
Web akce: azeroth.cz
Zařazení: třídenka, larpová dřevěná bitva, cca 150 účastníků, vše se vztahuje k zatím poslednímu datadisku wow - Pandarii
Kdy a kde: 3.-5.května 2013, kdesi u Dubí (za Srním a Jestřebím, pomůže-li vám to - prostě hoďku a kus od Prahy)
Armády: vychází ze zázemí Warcraftu - Horda (orkové, trollové, nemrtví, bloodelfové) x Aliance (trpoši, lidé, nightelfové) soupeřící s bandou nezbedných domorodých pandarenů
Hodnocení: 10/10
Fotky: na konci článku, autorem jest v největší míře Adam "Adášek", další jsem pak zcizila na rajčeti, nebo na fb - pokud by vás čirou náhodou zajímalo kde přesně, pište do komentářů, ráda sem naházím odkazy :)Oujeah, kde začít... možná parádní cestou tam i zpět (díky, Taragu)? Loukou jako stvořenou pro stanování? Geniální partou, se kterou jsem vyrazila? Těmi božanskými lampióny rozmístěnými v celém tábořišti? Borovicemi obsypanými dokonale věrohodnými sakurovými kvítky?

Pátek ráno, po úspěsně prokalené noci...
"Zas tak na sračky jsem nebyl..."
"Rozsedl jsi Svijanským rytířům židli..."
"To bylo nechtíc, to se stává i střízlivejm lidem!"
"Pil jsi i ten blivajz, co měl osmnáct známých příchutí..."
"Nebyl jsem jedinej!"
"Fritole, tančil jsi ve čtyři ráno okolo tyče v gotičáku."
"To bylo jen ze srandy..."
"Pod tebou spali lidi..."
"Ale tak přežili jste, ne? Zas tak mimo jsem fakt nebyl..."
Důkaz místo slibů: "vylez ze spacáku, Fritole..."
"Proč?"
"Spíš v botách, ty hovado..."

Těžko vybrat s neuvěřitelného množství nápadů, které si pro nás orgové letos připravili - celkový dojem mi nezkazí ani drobné chyby, které přiznávám by bylo dobré dopříště doladit - za všechno zdůrazním počáteční neinformovanost pand v Battlegroundech a absenci stranových orgů (orgů bylo ale obecně málo, takže druhé zmíněné chápu). Trošku mě - ať máme negativa rychle zkrku - zamrzelo překvapivé a ne úplně lichotivé chování některých hráčů, s čímž jsem se až doposud příliš nesetkala (o to víc mě to zaskočilo). Lidi, uvědomte si, proč se na Azík jezdí - jde o larpovou bitbu, primárním účelem a posláním je tedy HRÁT nikoli VYHRÁT. Já například byla úplně poprvé na nějaké akci za "vítěznou" stranu a nějaký zásadní rozdíl v zábavě v tom nevidím. Hru dělají hráči - to že vám zmokne mapka neznamená, že o tom snad budete píčovat celý víkend - hra samotná vám přece nabízí miliardu možností jak ji zase získat (knihovna, pandí vesničky, hospoda?). Zároveň s tím si myslím, že nadávat "byla to nejhorší bitva co jsem zažil", jen protože jsem nevyhrál a v sobotu odpoledne jsem zmoknul, taky není úplně košer..Popravdě největší zádrhel dle mého spočíval v počasí - celou sobotu lilo jak z konve, což zejména pro nás, nahé blood elfky, nebylo zrovna příznivé. Ale což, rozhodně jsem ráda, že jsem neprchla - už jenom proto, kolik očividné práce si organiztoři s touto akcí dali.
A tím se dostávám k pozitivům (radím posadit se, páč je jich fakt hodně). Celou akci započalo nepopsatelně dokonalé stínové divadlo. Jen si představte tu atmosféru, kdy si spolu s dalšími sto lidmi sednete před obrovskou plachtu s nakreslenými volavkami a sakurami, před vás předstoupí pandí mistr a začne malým panďátkům (čtyři malí kluci s maskami) vyprávět pohádku o příchodu cizinců do pandarie, na plachtě se začnou objevovat hýbací obrázky, proložené názornými sehranými bitvami lidí v přestrojení a vy nemůžete jinak, než se z toho posadit na prdel.
Další bod dostávají orgové za již zmíněné lampiónky rozvěšené ve dvojicích po celém táboře a po nocích poctivě svítící opilcům na cestu. Další bod dávám za kulisy/dekorace obecně - každá pandí vesnička na herním území měla své vybavení, knihovna byla plná svitků, stromy ověšené vyrobenými kvítky, v Battlegroundech existovaly funkční dřevěné vozíky, v hospodě se naléval brutální "alkohol" z pálivých papriček, v tábořišti fungovala reálná čajovna. Orgové (bylo jich jen OSM!) se zapojovali do hry v detailně propracovaných kostýmech, CP hrála, až se jim z hlavy kouřilo, amulety prodejné ve vesničkách byly tak krásné, že jsem se modlila za nějaký spravedlivý nájezd, kdy bych je mohla zcizit.

Hrozně se mi líbila dějová linka, přestože jsem nebyla questařem naší slavné armády. Skvělé bylo, kolik možností člověk měl - na dvě hodinky sjem odběhla s malými pandičkami z vesničky Binan, stihla splnit tři questy, získala totálně OP amulet, "znásilnili" mě pandarení povstalci a stavila jsem se v hospodě. To vše, aniž by to nějak ovlivnilo stav naší armády, nebo mě jakkoli omezovalo - jen co jsem si oběhala, co jsem chtěla, vyrazila sjem zpět do battlegroundů.


Líbila se mi úvodní hromadná bitva, kdy se najednou uprostřed boje (já si toho fakt nevšimla, až dokud ze mě "cosi" nezačalo vysávat duši) zhmotnili strašliví démoni Sha (v dokonalých kostýmech) a všichni se v nehrané hrůze rozprchli jak králící. Už jen ten fakt, že během celé hry můžete v lese narazit na dvě ultimátní monstra, co z vás bez problémů nadělají fašírku, mě ohromil. Popravdě - a omlouvám se, že se ještě vracím k drobnému negativu - bylo by fajn, kdyby se během soboty/neděle udál ještě nějaký příběhový střet armád, ale tak co nebylo letos, bude přístí rok, ne? :)
Za další musím uznat, že přestože jsme u závěrečky maličko herně podváděli (a mohli své plány říct orgům předem, ale popravdě měli jsme nějakou jinou možnost jak zvítězit, než se spojit s rapist povstalci?), byla dle mého naprosto skvělá, včetně dějové dohry v podobě souboje draků a následného boje přeživších proti démonům Sha. nemrzí mě ani fakt, že jsme nakonec všichni, krom jednoho zapomenutého aliančáka, pomřeli.


Opominout nemohu, ani naše pravidelné sedánky u ohně (kdy se celá horda somrovala u naše skvělého belfího ohně), skvělou srandu s pandími povstalci (yay! Znám sedminásobného mistra republiky v lukostřelbě a bude mě trénovat!), zkalené nemrtvé, připitého Fritola, Svijanské démony, nežné orky, Kelghora, protože je dobrý člověk, mého dokonalého muže... no prostě nenacházím jakoukoli závažnou chybu. Akce byla dokonalá. Tečka.

Fakt se těším už teď na příští ročník...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Baška Baška | Web | 13. května 2013 v 15:02 | Reagovat

Jaj tak toto je niečo úžasné =). Keby to nebolo v Česku. Keby som nebola len 13- ročná (to ešte ani nie som =D), tak by som rada niečo takéto zorganizovala =). Posledná fotka =D =) ♥, najlepšia =3.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama