Srpen 2013

Recenze - Divergent

30. srpna 2013 v 20:48 | Akai |  Recenze - knihy, mangy
Pamatuje si mě ještě někdo? Asi ne. Ale rozhodně za tím nehledejte skutečnost, že jsem se tu posledních asi pět měsíců neukázala. Nebo fakt, že za celou tu dobu, kdy jsem tu opravdu byla, jsem vydala asi tři a půl článku. V každém případě tu jsem teď a hodlám napsat článek. Vážně. Poctivě. Ačkoliv, nutno příznat, netuším jestli ho kdy dopíšu, takže možná zůstane navždy v rozepsaných a já budu nadále zapomenuta. No, uvidíme, co se s tím dá dělat.

Ale k věci - k tomuto neskonale hrdinskému počinu jsem se odhodlala, abych obohatila vaše duše a vaši mysl o jednu perfektní záležitost, přesněji knihu. Tedy spíš knižní sérii. And here we go.

Divergent

Název: Divergent
Název v češtině: Divergence (znamená to něco jako odchýlení, oddalování se)
Autor: Veronica Roth

The New Beginning - kapitola druhá

27. srpna 2013 v 23:42 | Riveän |  Povídky Rivean
Pro velký ůspěch (jež je zatím...jak to říct, v očekávání?) přidávám druhý díl New Beinning, takové ty okecávací zbytečnosti dodám zítra, eď jdu chrupkat :DThe New Beginning - kapitola první

27. srpna 2013 v 23:16 | Riveän |  Povídky Pierretta
Jak jsem slíbila, právě zříte první díl nové dílovky, kterou dáváme dohromady s Pierettou, abychom měly alespoň základ příběhu našich postav na LARP Posel Boží (což jsme prošvihly, ale tak na to se dějiny neptají, že? :)

Autor: Pieretta
Postavy: Jantara od Solného jezera, Riveän, Mistr Ildir, spousta přidružených vidláků, Rolf (aneb Grizzly prase neukojený)
Fandom: originální
O co go: řekněme takové seznámení s postavami
Varování: zatím žádné :DThe Priest (Kazatel) - recenze, aneb film u kterého Bůňa plakal

27. srpna 2013 v 22:38 | Riveän |  Recenze - filmy, seriály, anime
Někomu holt nestačí být králem Rohanu a musí se stát prvním lidským upírem.
Slovy Aky: "Éomere! No fuj!"
Ale aby se nezdálo, že v následujícím článku jde o nějakou vysoce rozezlenou recenzi (čti. rozezlený blábol), předem podotýkám, že film "The Priest", u nás překládán jako "Kazatel" se mi nadmíru líbil a jeho shlédnutím jsem opravdu nečekaně potěšena.

Ještě drobné varování - jedná se o jednu ze starších recenzí, je dost pravděpodobné, že to na ní půjde poznat :D Tak či tak, už se na to vrhněme...
Robb Stark a genetika

27. srpna 2013 v 20:55 | Riveän |  Povídky Rivean
Rozhodla jsem se, že ještě nežli vás obšťastním dalším dílem The New Beginning, přidám jedno z opravdu STARÝCH dílek.
Jde o básničku, která vznikla, podobně jako většina současných horrorů, na motivy skutečných událostí - ano, teď se máte začít bát. Je dokonce natolik věrná svým dějem, že ony skutečné události snadno vyzjistíte ze samotné básně, takže je tu nebudu zbytečně vypisovat. Podotkla bych snad jen fakt, že jsem při následující příležitosti málem dostala dutku třídního kata učitele za nepozornost v hodině a psaní nevyžádaných kravin - dík bohu naše třídní čte Hru o trůny :)


Autor: Rivean
Délka: kratší
Fandom: Game of Thrones
Varování: jakožto známý ježíš jsem vše nebezpečné dávno vyhvězdičkovala


The New Beginning

24. srpna 2013 v 23:31 | Riveän
Volejte sláva a tři dny se radujte, lidé prostí!

S největší radostí si Vám dovoluji představiti jednu z našich nejnovějších a úměrně s tím také nejlepších fantasy dílových povídek, jež jsme stvořily spolu s velectěnou lady Pierrettou zcela šokézním způsobem - střídáme se totiž v psaní kapitol - vždy je jedna z pohledu mé a druhá z pohledu Pierrettiny postavy. Tím udržujeme samy sebe v napětí - člověk nikdy neví, co se s ním stane v dalším díle.


Abych Vás uvedla do problematiky ještě hlouběji, musím podotknouti, že celá povídka vznikla kvůli LARPu, tedy takovému fantasy naživo, na který jsme se loni v létě chystaly - ne že bychom nakonec nedorazily - právě naopak, akce byla tak skvělá, že jsme jely i letos. Podstatným a trochu nešťastným faktem ovšem zůstává, že přestože povídka New Beginning kvůli výšše zmíněnému LARPu vznikla, nikdy nebyla dokončena před jeho začátkem - nyní tím padem tak nějak vysí v prostoru a píšeme ji už jen protože nás to tak moc baví (a protože nás obě zajímá, jakže to s námi nakonec dopadne).
Dáte-li se do čtení, narazíte na děsivé množství autobiografických prvků, perverzáckých narážek, nejnechutnějších postav v dějinách literatury, popřípadě na děsivá traumata z dětství a Kevina Spaceyho.

So brace yourselves, honeys...


Kdo za to tentokráte může: Rivean (v příběhu překvapivě "Riveän") - sudé kapitoly, Pierretta (v příběhu "Jantarka") - liché kapitoly.

Žánr: Fantasy, lehké náznaky pirátství (ale opravdu lehké, takže to hned zapomeňte a neděste se).


Děj: co se vám může stát, když utíkáte před Pohromou, které pozvolna polyká celý svět. A co se vám může stát v případě opačném - když se rozhodnete vytrvat a neopustit domov. Příběh o dvou pochybných ženštinách, které dohromady nesvedl ani tak osud, jako spíš čirá lidská potřeba nebýt sám. The Witch and The Bitch - tak zněl pracovní název - přeberte si jej dle libosti :)

Odehrává se: odkazuji na stránky LARPu, ze kterých s menšími obměnami vycházíme - stránky LARPu Posel Boží

Varování: nějaké ty vilné scény (že Rolfe), také nebudu tvrdit, že mluvíme úplně slušně a spisovně...

Vhodné pro: fantasy-újezdáře, Rolfa, Východoindickou obchodní společnost, lidi, kteří nám odpustí občasné chybky a nesmysly, narutardy, kteří sem občas zabloudí a chtějí zkusit něco nového, Zoubkovou vílu a cikánské věštkyně.

Stav: existujících 14 kapitol se pokusím vydávám co nejčastěji, na pokračování bude třeba si posléze trošku počkati.

Pojměme to třeba egoisticky...

24. srpna 2013 v 23:07 | Riveän |  Témata týdne
Jak název napovídá budeme se dnes baviti o mém životě.


Nečekejte však žádné emařiny, netěšte se na výčet strašlivých strastí, které mě jistojistě sužují. Právě naopak - rozhodla jsem se zde sepsat výčet věcí, které mě při životě drží a záměrně vynechat ty, jež mě od něj občas odrazují. Nehodlám zde zároveň řešit ani fyziologickou podtatu života, ani jeho smysl, či snad cenu - to si nechme na jindy.


Kronika Klanu Jestřábů

23. srpna 2013 v 22:50 | Riveän |  Povídky Rivean
"Na obzoru se objeví jezdci a budou jich stovky, možná tisíce. Hřívy jejich koní, rudé jako letní úsvit a stejně tak i lesklé, se...,"
"To přeháníš..."
"Oukej, vynechám ten obzor, to už by mělo jít ne?"
"Bez obzoru se mi to zdá jednoznačně lepší."

Zpoza kopce se se strašlivým řevem vyřítili dva mladí kluci na koních. Na ramenou jim jako špatně navrženým figurínám plandaly prošívané vesty a zelené tabarty s rezavým keltským kancem na prsou. Klasické odění mladičkého fantazáka spoléhajícího, že do svého kostýmu doroste.
O poznání později se za nimi objevilo ještě několik dalších, tentokráte již pěších válečníku s obdobnými znaky na šerpách, štítech a praporech. O co pomalejší byli, o to hlasitější pokřil se jim dařilo vydávat.

"Mí věrní," začala jsem nanovo: "objeví se jezdci a budou jich...," opět jsem se odmlčela při pohledu na přibližující se skupinku Zelených: "možná desítky."
Jeden z krajních běžců nejspíš náhle zakopl a dalších několik ho začalo sbírat. Strašlivý řev nesoucí se k nám na hřeben kopce podstatně ztichl. Trvalo pár minut než mi vůbec došlo, že dnešní tolik slibovaný a tolik očekávaný útok našich současných nepřátel patrně vůbec neproběhne.
"S trochou štěstí sem dorazí ta první dvojice," konstatovala Aka a povzbudivě mě poplácala rameni.


Víte jak se říká, že děti si i tu sebemenší hloupost dokáží zveličit, že dokáží vidět svět fantastický, neobyčejný, výjimečný a úžasný, aniž by je to stálo hodiny a hodiny námahy? Taky se říká, že děti žijí ve vlastních světech a že dokáží být překvapivě přímé - až kruté a bezohledné. Nejzajmavějším faktem ale zůstává, že děti vidí svět tak, jak chtějí a jak si ho sami představí.
Taky jsme byli takoví... jen už jsme nebyli děti.

Kronika Klanu Jestřábů
Druhý díl

Dlouhé povídky čili Dílovky

23. srpna 2013 v 21:57 | Riveän

Občas se stává, že někteří lidé - zpravidla ti, co postrádají čas i na důležité věci - pojmou podezření, že mají času naopak přebytek a pustí se do něčeho zcela bezcílného. Uhodli jste, jdou psát povídky. A jak onen výše zmíněný výsledek vypadá, zjistíte přímo tady. Na závěr ještě drobné upozornění - povídky zde nejsou řazeny podle autorek, pouze dle názvů jednotlivých dílek.


New Beginning (aneb The Witch and The Bitch)

Má osobně nejoblíbenější povídka, pocházející z pera mého a Pierrettina zároveň. jde o příběh dvou poněkud nesourodých osob, které tak trochu nedobrovolně cestují krajem a cestou zažívají (krom téměř permanentního zajetí, války, haldy flashbacků a asi tak půlmiliónu zbytečných smrtí) spoustu přátelství tvořících příhod.

Miradhwe

Jedna neskutečně prastará, přehnaně amatérská a dětinská povídka - ostatně jako všechny "prvničky".

Kronika Klanu Jestřábů

Nejnovější z povídek, vyprávějící příběhy - uznávám, že jde o příběhy přiměřeně přizlacené - našeho veleepického klanu - party lidí, se kterými jsem vyrůstala.

Deník Volavky

Další ze starších (a postatně delších) povídek - jde o naruťáckou fanfiction, která se poněkud vymkla z předpokládaných rozměrů a vlastně i myšlenek. Vyklubalo se z ní poloemaršké utrpení o někom, kdo umřel aniž by byl pro celý fandom jakkoli důležitý.


Draci, Veverky a samurajové

19. srpna 2013 v 1:19 | Riveän |  Obrázky Rivean
Brečela jsem u Posledního samuraje. Vždycky. Ani dnes si to nemohu odpustit.


Ráda bych se teď vypjala k nějakýmmmm světaborných pisatelským výkonům, ale prostě a jednoduše to nejde. Brečím jak želva a moje jediná myšlenka se upíná k povstání Meiji, nešťastným Scoia'tael a všem ostatním zoufalým partyzánům, kteří nikdy neměli šanci. A vtom je to přece krásné - neměli šanci a přesto bojovali.
Chjo... jsem tragéd.


Whatever, představuji vám své poslední dílko, dárek narozeninám mému drakofóbnímu alfasamečkovi. Jde o plátno 25x30, hustopřísné italské temperky, jež jsem obdržela od mámy Ježíška. Čili jako klasicky - nebylo kam, nebylo čím. A dopadlo to následujícně...