Charakteristika - Píseň Ledu a Ohně

Hra o Trůny (ASOIAF) - aneb tak nám začala třetí série, pane Nadlesní

10. dubna 2013 v 14:21 | Riveän
Wazup, guys?!

Předpokládám že první i druhý díl třetí série Hry o Trůny jste již viděli a tudíž je tento článek poněkud bezpředmětný. Pouze na první pohled! Posléze jistě uzříte ona skrytá tajemství, jimiž toho sdělení oplývá... a nebo taky ne, což je o něco málo pravděpodobnější :)


Místo blábolení bych začala trochu fylosoficky a s velikou dávkou naděje. Spousta chorých jedinců měla haldu připomínek o tom, jak byl první díl kecací a zdlouhavý a tak všeobecně nepříliš záživný. Budiž, tvrďte si to, ale po shlédnutí druhého dílu nemůžete jinak, než zavřít ústní otvor a začít si to užívat. Druhý díl měl spád, srdeční činnost ohrožující cliffhanger na konci, pár bitek, trochu sexu, špetku starého dobrého mučeníčka - no prostě vše co si od Hry o Trůny slibujeme.
Popravdě, jeslti se spádovost a akčnost bude i nadále takhle stupňovat, někde okolo sedmého dílu to se mnou jednoduše řízne :D

Game of Thrones - recenze

6. dubna 2013 v 14:30 | Akai


Název: Hra o trůny
V originále: Game of Thrones
Rok vydání: 2011-? (jakožto seriál toto veleepické dílo stále pokračuje)
Podle: knižní série Píseň ledu a ohně
Autor knižní předlohy: George Raymond Richard Martin
Scénář: D. B. Weiss, David Benioff, G. R. R. Martin
Režie: Brian Kirk, Danial Minahan, Alan Taylor, Timothy Van Patten, Neil Marshall
Žánr: Fantasy
Varování: Mno... bitevní scény jsou opravdu krvavé, a když už se čirou náhodou nebitčí (čti: netečou hektolitry krve), tak se pro jistotu souloží... což ovšem nijak neubírá na kvalitě...

Popis charakteru - Eddard Stark

10. září 2012 v 17:42 | Akai
Dovolte mi představit další popis charakteru z Písně ledu a ohně pro potěšení vašich myslí. A když už to máme pod tématem týdne, trochu tu ty osobnosti rozeberu...
Ráda bych zmínila hlavní důvod, proč Píseň ledu a ohně tak zbožňuji - ano, jsou to dokonale vykreslené postavy, které vybočují z obvyklých stereotypů a přesto se pod ně dají zařadit. Vezměme si právě lorda Starka, kterého se dnešní popis týká. Ned je vlastně klasickým kladným hrdinou všech příběhů, onen rytíř s ctnostnou povinností bránit nevinné panny před krvelačnými obludami, zastánce chudých a bezbraných, prostě takový ten typický "good guy". Ovšem podívejme se na něj zblízka - Ned Stark je lord jak se patří, s povinností soudit, válčit a ano, především zabíjet a ne vždy jen ty klasické evil postavy. Ned je sice spravedlivý, ale i spravedlnost je někdy nespravedlivá, co si budeme povídat. A hlavní rozdíl mezi stereotypním klaďasem a Nedem - ten první vždy vše přežije, následně se usadí a žije šťastně až do smrti.
Kdo další? Vezměme si druhou stranu, intrikánské lordy z Králova přístaviště - kupříkladu Petyra Baelishe alias Malíčka. Typický podrazák a zrádce. Takových už tu bylo, že? A copak se takovýmhle skrz na skrz záporným a sviňským lidem stává v klasickém příběhu? Umírají, většinou na příliš železa v krvi. A co se děje s naším milým lordem Malíčkem? Chytře volí strany a intrikánčí dál až do aleluja... protože takový je, moji milí, i život sám - život je bahno a chodit v něm umí jenom svině.
A ještě mé klasické upozornění na závěr - článek NENÍ kradený z postavy.cz a ani naopak (předpokládám, že to tady vydám dřív, než mi popis schválí na postavách...), je to jeden a ten samý psaný mou rukou na mé klávesnici, díky.Jméno: Eddard Stark
Titul: lord Zimohradu, Strážce Severu, Pobočník krále
Věk: 35 let
Autor: George R. R. Martin
Hraje: Sean Bean


Popis charakteru - Aegon VI. Targaryen

8. září 2012 v 14:49 | Akai
Hleďte, mí věrní, zde leží poklad naší generace... Tak fajn, přistihli jste mě, kecám, je to jen další popis k Písni ohně a ledu. Opět upozorňuji, že ač se vyskytuje též na stránce postavy.cz, není z ní kradený, neb jsem ho tam sama přidala...

Jméno: Aegon VI. Targaryen
Tituly: Mladý Grif
Věk: 16 let
Autor: George R. R. Martin
Hraje: ---

Aegon VI. Targaryen je druhým potomkem
a jediným synem prince Rhaegara Targaryena a jeho ženy, dornské princezny Elii Martell.
Aegon má stříbřité vlasy a tmavofialové oči rodu Targaryenů.

POZOR!!! NÁSLEDUJÍCÍ ČÁST TEXTU OBSAHUJE VYZRAZENÍ DĚJĚ!!!

Popis charakteru - Robb Stark

7. září 2012 v 16:20 | Akai
Upozornění pro začátek - tento text NENÍ kradený z postavy.cz, je psaný mou rukou a tou samou rukou byl na postavy přidán. Ano, autorem není nikdo jiný než já.

Další popis je k Robbu Starkovi, stále zůstáváme ve světě Písně ledu a ohně. Nemohu svůj pisatelský počin věnovat nikomu jinému než Riveän, která je snad jeho nejzapřisáhlejší fanynkou.

Jméno: Robb Stark
Tituly: Dědic Zimohradu, Král Severu, Mladý Vlk
Věk: 14 let
Autor: George R. R. Martin
Hraje: Richard Madden

Robb Stark je nejstarším synem lorda Eddarda Starka a jeho manželky Catelyn z rodu Tullyů a je tudíž i dědicem Zimohradu a Severu. Stejně jako většina jeho sourozenců, s výjimkou jeho nejmladší sestry Aryi, zdědil po své matce modré oči a rezavé vlasy. Po svém otci má smysl pro spravedlnost a čest.

Ačkoliv sídlem rodu Starků je Zimohrad, Robb se narodil v Řekotočí, kde pobývala jeho matka v době Robertovy rebelie, jíž se účastnil její manžel i otec. Po konci vítězné války se lord Stark se svou ženou a synem vrátil na Zimohrad, kde Robb vyrůstal se svým nevlastním bratrem Jonem Sněhem, kterého si Eddard přivezl z války a později se svými vlastními sourozenci - sestrami Sansou a Aryou a bratry Brandonem a Rickonem. Téměř bratrem mu byl i svěřenec lorda Starka, Theon Greyjoy, jenž byl Seveřanům svěřen do opatrovnictví po neúspěšné rebelii svého otce, Balona Grayjoye, jako zástava loajality Železných ostrovů.

Robbovi se dostalo dobrého vzdělání i výcviku ve zbrani, po celý svůj život byl jako dědic rodu Starků připravován k vládě nad Severem.

Popis charakteru - Cersei Lannister

7. září 2012 v 16:19 | Akai
Upozornění pro začátek - tento text NENÍ kradený z postavy.cz, je psán mou vlastní rukou a na postavy byl též mou maličkostí přidán.

Krom tohoto popisu tu přibude ještě pár dalších, které jsou k nalezení i na postavách a já vám garantuji, že pokud nebude psáno jinak, všechny jsou ode mne osobně. Tenhle se (jak lez vyčíst již z nadpisu) týká Cersei Lannister, jedné z hlavních postav fantasy ságy George R. R. Martina, Písně ledu a ohně. Doufám, že se bude líbit a že bude spíše užitečný než k ničemu.

Jméno: Cersei Lannister
Tituly: Královna Sedmi království, Královna Regentka
Věk: 32 let
Autor: George R. R. Martin
Hraje: Lena Headey

Cersei Lannister je nejstarším potomkem Tywina Lannistera, pána Casterlyovy skály a Strážce Západu, a manželkou Roberta Baratheona, prvního svého jména, krále Andalů, Rhoynů a Prvních lidí. Narodila se jako starší dvojče Jaimeho Lannistera, později známého jako Králokat. Jejím nejmladším bratrem je Tyrion, liliput, kterého Cersei nenávidí a ač by to nikdy nepřiznala, bojí se ho.

Jako každý Lannister má i Cersei kadeře zlatých vlasů a pronikavé zelené oči. Je velmi krásná, což si dobře uvědomuje a využívá toho ve svůj prospěch. Spolu s tím je ovšem velmi krutá, panovačná a intriky jí nejsou cizí. Někdy se však z jejího chování dá vycítit i jistá naivita a paranoia. Ráda prohlašuje, že kdyby jí dali do ruky meč, byla by schopnější než polovina pravých rytířů. I přes své záporné vlastnosti se u ní projevuje mateřská láska a ona nadevše miluje vlastní děti.
 
 

Reklama